Kontakta oss  

Om Motionsform

Motionsform är ett familjeägt företag med två anläggningar i Örebro. Vi finns sedan 2010 i City och från slutet av januari 2017 i Örnsro. På båda anläggningarna har vi gym, cirkelträning, fria vikter, personliga tränare och kost-/ hälsocoacher.
I City har vi även vibrationsplattor och en härlig relax med massagefåtölj, bastu & bubbelpool.
I Örnsro erbjuder vi även PT-grupper, spinning och andra gruppträningspass.

KONTAKT

Tel 019-360099
Epost info@motionsform.se

ADRESSER

City: Köpmangatan 31, 702 23 Örebro 
Örnsro: Idrottsvägen 31B, 702 32 Örebro - Hiitta till Örnsro >>
Info Parkering >>

ÖPPETTIDER

Alla dagar kl 05-23*
* För medlemmar med passerkort. 
Klicka här för receptionstider >>

Vi som jobbar här

Ulrika Asp, VD
0706-597373, ulrika@motionsform.se

Måns von Stedingk, Medlemsrådgivare/försäljning
072-3278300, mans@motionsform.se

Göran Asp, Personlig tränare/Ekonomi
0739-825380, goran@motionsform.se 
 

Malin Mini Eliasson, Personlig tränare
076-3218798, mini@motionsform.se

Camilla Björk, Personlig tränare
0768-943611, camilla@motionsform.se

Sandra Strand, Personlig tränare
070-514 09 58, sandra@motionsform.se

Kim Grandin Cedergren, Hälsocoach/Personlig tränare
0707-998480, kim@motionsform.se

Malin Sköld, Hälsocoach/Itrimansvarig
019-360099, orebro@itrim.se

Kontakta oss!